Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Overcast Clouds

19. Oktobra. 2019. Sport
Odigrane posljednje utakmice NBA predsezone: Solidna partija Muse u porazu od šampiona

Odigrane su i posljednje utakmice NBA predsezone, a Brooklyn Netsi su pretrpjeli i prvi poraz u ovoj fazi priprema.

Aktuelni prvaci najjače svjetske lige, Toronto Raptorsi, u potpunosti su nadigrali njujoršku ekipu i slavili sa 123:107. Već nakon prvog poluvremena imali su ubjedljivo vodstvo (74:53) te je bilo jasno kako će se završiti ovaj meč.

Džanan Musa je pružio solidno izdanje za Netse. Reprezentativac BiH za osam i po minuta na parketu upisao je sedam poena te po jedan skok i ukradenu loptu.

U njegovom timu najefikasniji je bio Kyrie Irving (19 poena), dok je Raptorse do trijumfa predvodio OG Anunoby (18).

Što se ostalih sinoćnjih susreta tiče, svakako vrijedi pomenuti ubjedljivu pobjedu Warriorsa nad Lakersima od 124:103 (Curry 32, Russell 29), kao i Rocketsa nad Heatom od 144:133 uz čak 44 poena Jamesa Hardena.

Tijesan trijumf ostvarili su Pelicansi nad Knicksima (117:116) te tako bez poraza zaključili predsezonu (pet pobjeda).