Friday, 29. March 2024.
Unsko-sanski kanton 18° C Overcast Clouds

19. Septembra. 2019. Sport
Olympiakos osvojio bod protiv Tottenhama, Club Brugge i Galata bez golova

Odigrana su prva dva meča večerašnjeg programa Lige prvaka, a u oba smo vidjeli podjele bodova.
Sjajnu utakmicu su nam u Pireju pružili Olympiakos i Tottenham, a na kraju je završilo neriješeno 2:2.

Iako se činilo kako će londonski klub odnijeti sva tri boda iz Grčke, domaćin se digao iz mrtvih i stigao do izjednačenja.

Sve je počelo pogotkom Harry Kanea iz penala u 26. minuti, da bi prednost Pijetlova na 0:2 povečao Lucas Moura na asistenciju Bena Daviesa u 38. minuti utakmice.

Ipak, u finišu poluvremena se tim iz Pireja vraća u život, a u 44. minuti je mrežu Llorisa pogodio Podence.

Bolje su domaći i otvorili nastavak susreta, pa su do poravnanja stigli već u 54. minuti preko Valbuene iz penala.

Do kraja su obje ekipe imale po nekoliko prilika da dođu do trijumfa, ali je ostalo neriješeno. Treba napomenuti da je meč odigran u nevjerovatnoj atmosferi, a domaći navijaći su priredili i nevjerovatnu koreografiju.

Tako je bilo i u Brižu, gdje je belgijskom klubu gostovao Galatasaray, samo što u ovom meču nismo vidjeli pogotke.

Nešto su bolji bili domaći, iako je turski tim imao posjed lopte na svojoj strani, ali na kraju je završeno podjelom bodova.