Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Scattered Clouds

5. Decembra. 2019. Sport
Pet poena i dvije asistencije za Musu u novoj pobjedi Brooklyn Netsa
Brooklyn je rutinski došao do pobjede u Atlanti, 118:130. Tek je prva četvrtina pripala domaćim Hawksima (26:22), ostatak meča protekao je u znaku Netsa.

Gosti su poluvrijeme zaključili s prednošću od devet poena razlike (47:56) i više do kraja utakmice nisu ispuštali vodstvo.

Čak četiri člana prve petorke Brooklyna postigla su 20 i više poena – Garrett Temple (27), Spencer Dinwiddie (24), Taurean Prince (23) i Jarrett Allen (20). Kod domaćih je daleko najbolji bio Trae Young (39 poena, 10 asistencija), ali sam se nije mogao izboriti sa raspoloženim Netsima.

Naš Džanan Musa na parketu je proveo 13 i po minuta te za to vrijeme upisao 5 poena (šut 1-6), 2 asistencije i jedan skok.

Brooklyn trenutno ima pozitivan omjer (11-10) i nalazi se na sedmom mjestu Istočne konferencije.

Lakersi su ostvarili ubjedljivi trijumf na gostovanju kod Utah Jazza (96:121) te s omjerom 19-3 bilježe najbolji start još od sezone 2008/09 kada je Kobe Bryant bio član Jezeraša.

Anthony Davis (26 poena) i LeBron James (20) predvodili su strijelce pobjedničke ekipe, kod Jazzera je najefikasniji bio Donovan Mitchell (29).