Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Broken Clouds

4. Juna. 2014. Sport, Vijest dana, Vijesti
Pobjednički pohod Zmajeva po SAD-u: U Chicagu “pali” i Meksikanci

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je i drugu prijateljsku utakmicu u okviru pripremnog turnira “Road to Brazil”. Nakon pobjede protiv Obale Slonoveče, izabranici Safeta Sušića savladali su i Meksiko rezultatom 1:0 zahvaljujući golu Izeta Hajrovića.Na rasprodatom stadionu Soldier Field u Chicagu, koji prima 62.000 gledatelja, selektor Safet Sušić je izveo nešto izmijenjen sastav u odnosu na onaj koji je igrao protiv Obale Slonovače na stadionu Edward Jones u St. Louisu.

Meksikanci su ozbiljnije zaprijetili već u drugoj minuti, ali Chicharito je zakasnio na ubačaj jednog od saigrača. Na drugoj strani, Džeko se našao u šansi. Nakon odličnog driblinga, Dijamant je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je golman Meksika bez problema odbranio njegov šut. Nije prošlo mnogo prije nego je najbolji strijelac bh. reprezentacije u historiji ponovo zaprijetio golu Meksika. Ovaj put šutirao je preko gola.

U nešto manje od deset minuta prvog poluvremena, vidjeli smo još jednu Džekinu prijetnju golu Talavera. Sa nekoliko metara napadač Zmajeva ponovo je šutirao preko gola.

I večeras sjajni Muhamed Bešić šutirao je sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon 26 minuta igre, Chicharito se našao u odličnoj šansi, ali na svu sreću, nije bio precizan. Zmajevi su uzvratili preko Pjanića koji nije dobro zahvatio ubačaj Hajrovića sa desne strane.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, bez pravih šansi na obje strane. Onda je uslijedila lijepa akcija Zmajeva za vodstvo. Salihović je sjajno ubacio za Hajrovića koji matira golmana Meksika za 1:0 na Soldier Fieldu. Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor, a navijači Zmajeva itekako su mogli biti zadovoljni prikazanim na terenu.

Na početku drugog poluvremena Zmajevi su ponovo zaprijetili. Misimović je sjajno pronašao Pjanića koji šutira glavom, a golman Meksika brani. Treba napomenuti da je popularni Mire u ovoj akciji bio u ofsajdu.

Džeko je imao još jednu šansu za povećanje vodstva, ali je bio neprecizan. Do kraja prvog poluvremena, Meksikanci su mogli do izjednačenja, ali je šut Chicharita glavom sjajno odbranio Asmir Begović.

Ispostavit će se da je gol Hajrovića bio pobjednički protiv reprezentacije od koje smo u prethodna dva susreta gubili rezultatima 2:1 i 2:0.

Zmajevi će 8. juna igrati još jednu pripremnu utakmicu, onu protiv Santosa u Brazilu.