Četvrtak, 31. Januar 2019.
Unsko-sanski kanton 10° C Few Clouds

Izvor vijesti: klix.ba31. Januar. 2019. Sport
Portland bez povrijeđenog Jusufa Nurkića pobijedio Utah i nastavio put ka play-offu
Ovo je za Trail Blazerse 32. pobjeda u ovoj sezoni, odnosno 22. na domaćem parketu iz 52. odigrane utakmice, a ovom pobjedom zadržali su četvrtu poziciju na tabeli i napravili su još jedan korak prema play-offu.

Već u prvoj dionici bilo je jasno da su košarkaši Portland raspoloženi i da bi Utah mogla doživjeti debakl. U prvih 12 minuta domaći košarkaši postigli su 45 poena, naspram 27 koliko su ubacili gosti, a do poluvremena kontrolisali su stečenu prednost i na pauzu su otišli sa 16 poena razlike. Bilo je 74:58.

Da će Portland doći do pobjede bilo je jasno sredinom treće četvrtine kada su kod rezultata 80:70 napravili seriju od 17:0 i time su faktički riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Lillard koji je ubacio 36 poena, a pratio ga je McCollum sa 30 ubačenih poena. U redovima gostiju najefikasniji je bio Mitcheil sa 22 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić zbog povrede desnog koljena propustio je ovaj meč.