Thursday, 28. March 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Broken Clouds

16. Novembra. 2019. Sport
Prva liga FBIH: Pobjeda Olimpica na kraju jeseni, remi Zvijezde i Goražda

Nogometaši Olimpika kao lider Prve lige FBIH odlaze na prvenstvenu pauzu. Danas su savladali Radnik rezultatom 2:1. Bolje su otvorili meč i poveli u osmoj minuti golom Stjepanovića. Radnik je šest minuta kasnije izjednačio, a gol je postigao Kesić.

Olimpik je bolje otvorio drugi dio, a Džafić je nakom lijepe akcije uskoro pogodio za novo vodstvo. Bio je to ujedno i konačan rezultat meča. Bratstvo je kao domaćin porazilo tim Slavena rezultatom 3:2. Domaći su bolje otvorili susret, te do vodstva stigli već u 10. minuti kada je iz slobodnjaka pogodio Kosta Bajić. Isti igrač u 22. minuti pogađa za 2:0, da bi domaći i na otvaranju drugog dijela stigli do gola. Igrala se 51. minuta kada je Ivković pogodio nakon kornera.

Petnaest minuta prije kraja Armel Berbić smanjuje na 3:1, da bi minutu kasnije Musić pogodio za 3:2. Budućnost je na domaćem terenu porazila Igman rezultatom 2:0. Domaći su poveli golom Blagojevića polovinom prvom dijela, da bi Trumić u finišu sa bijele tačke postavio konačnih 2:0. Gosti su kraj meča dočekali sa dva igrača manje, dok je kod Budućnosti pocrvenio Džinić.

Jedinstvo je konačno pobijedilo na domaćem terenu. Poražen je Rudar iz Kaknja rezultatom 3:2. Bišćani su poveli u finišu poluvremena. Pogodio je Alen Nuhanović. On je u 70. minuti uspio udvostručiti prednost, a nedugo nakon toga na 3:0 je povisio i Cibra. U finišu je Rudar uspio smanjiti i to preko Kovača koji je bio strijelac u dva navrata.

Zvijezda i Goražde su podijelili bodove na Banji. Bilo je 1:1. U 75. minuti Ćulum je donio vodstvo Zvijezdi, da bi nekoliko minuta kasnije konačan rezultat postavio Hrelja.

Metalleghe BSI i Čapljina su odigrali 2:2 na Mračaju.