Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Light Rain

13. Novembra. 2019. Sport
Thiem nakon velike drame i atomskog tenisa pobijedio Đokovića
Prvu grešku na meču napravio je Thiem u četvrtom gemu prvog seta kada je izgubio svoj servis, ali je ekspresno uzeo break i vratio se u igru. Potom su oba tenisera odlično servirala, igrao se tie-break u kojem je ipak Đoković bio spretniji i poveo u meču protiv Italijana, koji je na startu imao izuzetno mali postotak prvog servisa.

Slično je bilo i u drugom setu, ali je prelomio Novakov izgubljen prvi servis pa je Austrijanac na kraju izjednačio u setovima te se morao igrati treći, odlučujući set.

Đoković ga je očajno počeo, izgubio prvi servis i Thiem je brzo poveo s 2:0 te potom 3:1. Ipak, drugi najbolji igrač svijeta se budi u šestom gemu i izjednačuje uzimajući break. Uslijedila je nevjerovatna i dramatična završnica u kojem su teniseri razmjenili breakove pa se igrao novi tie-break. Thiem je na iznenađenje mnogih bio neprikosnoven u ovom segmentu igre te je došao do druge pobjede na ATP Finalsu u Londonu.

S omjerom 2-0 nalazi se na prvom mjestu grupe B te je osigurao plasman u polufinale, za koje će se boriti Đoković i Federer, koji imaju po jednu pobjedu i jedan poraz.