Subota, 3. August 2019.
Unsko-sanski kanton 19° C Scattered Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London

Izvor vijesti: scsport.ba3. August. 2019. Sport
Tuka, Pezer i Kimani propuštaju Ekipno EP

Bosanskohercegovačka atletska reprezentacija, koja će 10. i 11. augusta u glavnom gradu Sjeverne Makedonije Skoplju učestvovati na Ekipnom prvenstvu Evrope – Treća liga, nastupiće bez najboljeg srednjeprugaša Amela Tuke, te bacača kugle i diska Mesuda Pezera, kao i Lucije Kimani.

“Njihovi su treneri odlučili da ovog puta oni ne nastupe”, kaže selektor bh. muške selekcije Elvir Krehmić, koji je prije dvije godine na Malti bh. tim bio uveo u viši rang – Drugu evropsku ligu.

Tada su, naime, bh. atletičari bili drugi, iza Luksemburga te tako izborili istorijski uspjeh, ali su zbog dopinga ostali u Trećoj ligi.
“Oduzeti su nam bodovi Adele Čomor, koja je te godine na Prvenstvu BiH pala na doping kontroli, pa smo izgubili drugu poziciju i ostali smo u istom rangu. O tome su nas obavijestili tek prošle godine”, objašnjava Krehmić zbog čega narednog vikenda bh. tim neće biti u Varaždinu (Hrvatska), nego u Skoplju (Sjeverna Makedonija).

Na prvenstvu će učestvovati 14 selekcija i 337 takmičara i takmičarki, od čega 179 atletičara te 158 atletičarki.

BiH će nastupiti u sljedećem sastavu: Hajrudin Vejzović u trci na 100 m (najbolje vrijeme 10.90) i 200 m (21.72), Ivana Macanović 200 m (24.82), Abedin Mujezinović 400 m (48.24) i 800 m (1:46.20), Alisa Bečić 400 m (54.93), Jelena Gajić 800 m (2:08.12), Stefan Ćuković 1.500 m (3:50.10), Selma Zrnić 1.500 m (4:29.40), Belmin Mrkanović 3.000 m (8:29.02), Alma Hrnjić 3.000 m (10:18.71) i na 5.000 m (19:45.55), Osman Junuzović 5.000 m (14:56.90) i 3.000 m stipl (8:50.76), Adela Čomor 3.000 m stipl (11:57.64), Mladena Petrušić 100 m pr. (14.51), Alesandro Manojlović 110 m pr., Rusmir Malkočević 400 m pr. (51.47), Ena Mijić 400 m pr., Maid Redžić vis (2.20 m), Sara Lučić vis (1.83 m), Mahir Kačević i Slađana Jagodić skok s motkom, Sedin Heco dalj (6.95 m) i troskok (15.56 m), Nikolija Stanivuković dalj (5.60 m), Milica Bošnjak troskok (11.80 m), Kemal Mešić kugla (20.83 m) i disk (56.88 m), Mediha Salkić kugla (14.88 m) i disk (49.32 m), Samir Vilić kladivo (61.87 m), Ajla Bašić kladivo (52.66 m), Dejan Mileusnić koplje (81.63 m), Vanja Spaić koplje (52.93 m), štafeta 4×100 m (Malkočević, Mujezinović, Vejzović i Milan Vidović), štafeta 4×100 m (Petrušić, Stanivuković, Macanović i Emilija Kušić), štafeta 4×400 m (Mujezinović, Malkočević, Manojlović i Arman Curo). Aleksandra Roljić prijavljena je za štafetu 4×400 m.
Rezerve su: Benjamin Bojanić, Nikola Brdar i Gorana Tešanović.

ZADNJE VIJESTI IZ Sport

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 775 168
F: (+387) 037 775 159
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision