Ponedjeljak, 5. August 2019.
Unsko-sanski kanton 18° C Broken Clouds

Izvor vijesti: vijesti.ba5. August. 2019. Sport
Ubjedljiva pobjeda Širokog Brijega protiv Radnika

Široki Brijeg je u trećem kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Radnika iz Bijeljine sa 3:0, a viđena su dva fenomenalna gola. Gosti su u ranoj fazi susreta ostali sa igračem manje.

Bagarić je u šestoj minuti zakasnio na centaršut Ćorića, a tri minute poslije Jović je postigao sjajan pogodak za vodstvo domaćih od 1:0. Gosti su ostali sa igračem manje u 11. minuti kada je crveni karton dobio Simonović. Pokušaj Marića u 19. minuti otišao je pored gola. Širokobriježani su udvostručili prednost u 30. minuti kada je Ćorić postigao spektakularan pogodak za 2:0.

Ćorić je u 33. minuti pokušao iskosa sa desne strane, ali lopta je otišla pored gola. Minutu poslije na drugoj strani izblokiran je Peco. Do kraja prvog poluvremena Mekić je imao veliku šansu za Radnik, a Bagarić na drugoj strani, no rezultat se nije mijenjao.

Na početku drugog poluvremena Kozić je odbranio udarac Stanića. U nastavku viđena je nešto mirnija utakmica. Široki je napadao, ali nije bilo većih prilika. U 85. minuti Bagrić je pogodio za 3:0, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice.