Utorak, 12. Februar 2019.
Unsko-sanski kanton 0° C Few Clouds

12. Februar. 2019. Sport
Westbrook oborio NBA rekord u meču protiv Portlanda, Nurkić isključen drugu utakmicu zaredom

Košarkaši Oklahoma City Thundera savladali su Portland Trail Blazerse kod kuće sa 120:111 u jednom od derbija Zapadne konferencije, uz solidan nastup Jusufa Nurkića za gostujući sastav. Večer je obilježio Russell Westbrook, koji je upisao deseti uzastopni triple-double, čime je postavio novi NBA rekord i prestigao legendarnog Wilta Chamberlaina.

Westbrook je zaostajao sa asistencijama, ali je u posljednjoj četvrtini uspio to nadoknaditi, trojka Paula Georgea označila je radost na klupi Thundera i na tribinama. Westbrook je meč završio sa 21 poenom (5-19 iz igre, 10-13 penali), 14 skokova, 11 asistencija, ukradenom i 6 izgubljenih lopti.

Na krilima blistavog George, koji je ubacio 25 poena u prvom poluvremenu, Thunder je imao +19 (68:49), Blejzersi su prišli na -5 (88:83), ali bio im je to drugi meč u dva dana i nisu imali snage za potpuni preokret.

Jusuf Nurkić je za nešto više od 29 minuta u igri ubilježio 9 poena, 12 skokova, 2 blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Drugu utakmicu zaredom bh. centar je isključen, tačnije morao je napustiti ranije parket zbog šest ličnih grešaka.

Kod Portlanda je najbolji bio Damian Lillard sa 31 poenom, 7 skokova i 6 asistencija, Jake Layman je imao 17 poena i 4 skoka, Al-Farouq Aminu dodao je 13 poena i 9 skokova, a CJ McCollum pogodio je samo 5 od 20 šuteva iz igre za 13 poena.

U pobjedničkom timu Westbrook je bio u centru pažnje, ali je Paul George odigrao spektakularnu utakmicu sa 47 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Ujedno, postali su deveti NBA tandem koji je na jednoj utakmici zabilježio po triple-double.

Thunder sada ima skor 37-19 i treći je na Zapadu, dok su Blazeri četvrti sa 33-23.